OĞLUMUZ OLUYOR!!! 2 kızdan sonra çok heyecanlıyız.İtiraf etmeliyim ki bir erkek çocuğunun alt bezini açmak büyük bir şok olacak! Bu harika testiniz için teşekkür ederim.! Tüm arkadaşlarıma söylüyorum - Gordon Ailesi

...daha fazlası için tıklayın...

Ultrason Sonucları

Ultrasonografik Görüntüleme (Ultrason) da bebek cinsiyetini görebilmenizi sağlayan, sonuçları kesin olmayan bir yöntemdir. Birçok etkene bağlı olarak yanlış cinsiyet tespitleri devamlı olarak karşımıza çıkabilmektedir. Hamileliğin hangi safhada olduğu, görüntülemeyi yapan doktor veya teknisyenin becerisi, fetüs'ün konumu gibi çeşitli faktörler sonucu etkileyebilir. Hamile kadınlara, 20. haftadan sonra hamilelikleri ile ilgili belirlemeler (tarihler, tek veya çoklu hamilelik, plasenta konumu veya komplikasyonlar gibi) yapılabilmesi amacı ile Ultrasonografik Görüntüleme yapılabilir.

Ultrason görüntülerinin tercümesi konusunda bilinmeyenlerin çok olmasından dolayı yardımcı olması ümidiyle aşağıda bize ulaşan bazı görüntüleri sizinle paylaşıyoruz. Bu görüntüleri bebeğinizin ultrason sonuçlarıyla kıyaslayarak bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için kullanmanız doğru olmasa bile sizi ultrason görüntüleriyle tanıştırmak amacıyla yayınlıyoruz.

Erkek cinsiyeti görüntülemek için Ultrason'un kullanımı

Büyük bir olasılıkla erkek cinsiyeti belirleyebilmek için Ultrasonu yapan Doktor veya Teknisyenin penis ve bacak arasında skrotum görüntülemesi gereklidir. Bu görüntü en erken hamileliğin 20. haftasında, çoğu zaman da daha sonra mümkün olabilmektedir.

Göbek kordonunun penis olarak yanlış algılanmaması önemlidir. Modern teçhizatla bu ayrımı yapmak daha kolaydır. Renkli Doppler sistemi ile yapılan cinsiyet tahminlerinde göbek kordonunun içindeki kan akışı gerçek zamanda görüneceğinden bu ayrım çok daha kolay olmaktadır.


Erkek 15 Haftalık

Erkek 20 Haftalık

Erkek 37 Haftalık

Kız cinsiyeti görüntülemek için Ultrason'un kullanımı

Bir penis görüntüleyememek bebeğinizin kız olduğu anlamına gelmemelidir. Bu durumun kız cinsiyetinin ispatı olarak algılanması tecrübesiz Ultrason teknisyenleri tarafından yapılan en yaygın hatalardan biridir.

Sadece penis görüntüleme (veya görüntüleyememe) yerine bir labia görüntülemek bebeğinizin kız olduğunu daha güvenli bir kanıtı olacaktır. Çoğu zaman erkek bebeğin genital kısmının açık olarak görüntülenememesi yanlışlıkla bebeğin cinsiyetini kız olarak gösterebilir.


Kız 17 Haftalık

Kız 20 Haftalık

Kız 37 Haftalık